The Last Colorbender

Általános Szerződési Feltételek

Az Általános Szerződési Feltételek tartalma és hatálya

A jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: ÁSZF) Hajagos Balázs egyéni vállalkozó (címe: 1024, Budapest, Ady Endre u. 9., D ép. I em 3. a..; adószáma: 48230982-1-41, e-mail: the.last.colorbender.budapest@gmail.com, a továbbiakban: Szolgáltató) által üzemeltetett https://thelastcolorbender.com/ oldalon (a továbbiakban: Weboldal) nyújtott információs társadalommal összefüggő szolgáltatások (továbbiakban: Szolgáltatás) igénybevételének feltételeit tartalmazza, így különösen a Szolgáltató és Weboldal látogatója, valamint a Szolgáltatások igénybe vevője (a továbbiakban: látogató és szolgáltatást igénybe vevő együtt: Felhasználó) (Szolgáltató és Felhasználó együtt: Felek) jogait és kötelezettségeit, valamint a Felek közötti megállapodás feltételeit tartalmazza.

Jelen ÁSZF érvényes a Weboldalon, valamint a Szolgáltató által működtetett közösségi oldalakon nyújtott Szolgáltatás esetén. Ezen feltételek az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény 5. §. (1) bekezdése szerinti általános szerződési feltételeknek minősülnek, továbbá a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Kormányrendelet rendelkezéseinek megfelelő tájékoztatást, szabályozást tartalmaznak.

Bármely, a Weboldaltól különböző weboldal esetében a Weboldal kapcsolódó szolgáltatására az adott weboldal keretén belül közzétett szabályzatok és feltételek (is) vonatkoznak, ezen szabályzatoknak a jelen ÁSZF-fel ellentétes rendelkezései esetén a jelen ÁSZF tekintendő érvényesnek a Szolgáltatásokra vonatkozóan.

Amennyiben a Felhasználó a Weboldal szolgáltatásait igénybe kívánja venni, a jelen ÁSZF rendelkezéseit köteles elfogadni, melyet az arra kijelölt űrlapon található jelölő négyzet kiválasztásával tehet meg. A Felhasználó a Szolgáltatás igénybevételével elismeri, hogy a mindenkor hatályos ÁSZF rendelkezéseit elolvasta, megértette, tudomásul vette és az abban foglaltakat kifejezetten elfogadja. Az ÁSZF rendelkezéseinek elfogadása esetén a Felhasználó elismeri, hogy a jelen ÁSZF szerinti szerződés jön létre a Szolgáltató és a Felhasználó között, melynek az ÁSZF elválaszthatatlan részét képezi.

A Weboldal szolgáltatásait minden Felhasználó kizárólag a saját kockázatára és felelősségére veheti igénybe.

A Szolgáltató esetében a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról szóló törvény szerinti magatartási kódex nem áll rendelkezésre és szakmai érdekképviseleti szervnek sem tagja.

A jelen ÁSZF 2023. szeptember 25-én lép hatályba, mely megegyezik az ÁSZF Weboldalon történő közzétételének napjával. Jelen ÁSZF a hatályba lépését követően igénybe vett Szolgáltatások tekintetében alkalmazandó.

Az ÁSZF rendelkezései annak hatálybalépésének napjától kezdődően valamennyi Szolgáltatás igénybevételére, valamint valamennyi a Szolgáltatásokat igénybe vevő Felhasználóra nézve hatályosak.​A Szolgáltatónak jogában áll a jelen ÁSZF rendelkezéseit módosítani, mely módosítást a Szolgáltató jelen ÁSZF közzétételével azonos módon Weboldalán közzéteszi. A Szolgáltatás igénybevételének időpontjában érvényben és hatályban lévő ÁSZF rendelkezéseit kell irányadónak tekinteni.

A Szolgáltató adatai

Név: Hajagos Balázs egyéni vállalkozó
Székhely és levelezési cím: 1024 Budapest, Ady Endre u. 9., D ép. I em. 3. a.
Adószám: 48230982-1-41
Nyilvántartási szám: 58518599
Nyilvántartásba vevő szerv: Nemzeti Adó- és Vámhivatal
Telefonszám: +36 20 263 3365
E-mail cím: the.last.colorbender.budapest@gmail.com

Tárhelyszolgáltató adatai:

WP Engine
Székhelye: Beyond Aldgate, 2 Leman Street #5032, LondonE1 8FA, United Kingdom
Elérhetőség: sales@wpengine.com
Honlap: https://wpengine.com/

A Szolgáltató Weboldalának elérhetősége

https://thelastcolorbender.com/

A Szolgáltató Ügyfélszolgálata

A Szolgáltató hétköznap 10-16 óra között válaszol a Felhasználók Szolgáltatás igénybevételével kapcsolatos kérdéseire a jelen Általános Szerződési Feltételekben rögzített elektronikus elérhetőségein.

Az ÁSZF elérhetősége

A Szolgáltató a hatályos Általános Szerződési Feltételeit a Weboldalán teszi közzé.

Fogalom meghatározások

Szolgáltatás: A Weboldalon a Szolgáltató által a „Szolgáltatások” menüpont alatt megjelenített szolgáltatások.

Távollevők között kötött szerződés: olyan fogyasztói szerződés, amelyet a szerződés szerinti termék, vagy szolgáltatás nyújtására szervezett távértékesítési rendszer keretében a felek egyidejű fizikai jelenléte nélkül úgy kötnek meg, hogy a szerződés megkötése érdekében a szerződő felek kizárólag távollévők közötti kommunikációt lehetővé tévő eszközt alkalmaznak.

Felhasználó: minden olyan természetes vagy jogi személy, illetve jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet, aki a Szolgáltató által a Weboldalon megjelenített szolgáltatásokat igénybe veszi.

A Szolgáltató által nyújtott szolgáltatás

A szerződés a Felek között akkor jön létre, amikor a Felhasználó a Szolgáltató bármely szolgáltatására feliratkozik, jelentkezik, vagy megrendeli azt és a Szolgáltató a megrendelést írásban visszaigazolja (a továbbiakban: Szerződés).

A Szerződés attól a pillanattól kezdve érvényes a Felekre, hogy a Felhasználó a Weboldalon adatait kitölti és elküldi jelentkezését/feliratkozását elektronikus úton Szolgáltató részére. A Felhasználó a jelentkezés elküldésével tudomásul veszi és elfogadja a jelen Általános Szerződési Feltételeket.

A Szolgáltatás Felhasználó általi használata díjfizetés ellenében történik. A díjazás módjára és összegére vonatkozóan a Szolgáltató által a Weboldalon az egyes szolgáltatások aloldalain közzétett, valamint a visszaigazoló e-mailben küldött információk az irányadók.

A Szolgáltatás időpontját megelőzően Szolgáltató számlát állít ki Felhasználó számára. A tanácsadáson való részvétel feltétele, hogy a Felhasználó a számlán szereplő összeget Szolgáltató részére a számlán szereplő határidőre a feltűntetett bankkártyás fizetési módon megfizesse.

A Szerződés megszűnhet:

  • bármelyik fél jogutód nélküli megszűnése esetén, illetve magánszemély Felhasználó esetében annak halálával
  • automatikus megszűnési ok esetén (pl. nem fizetéssel)a Felek közös megegyezésével
  • felmondással

Amennyiben a Felhasználó a Szolgáltatás díját a jelentkezéskor kapott visszaigazolásban leírt határidőre nem fizeti meg, úgy a Szerződés automatikusan megszűnik, és a Felhasználó jelentkezését a Szolgáltató automatikusan törli.

A Felek közös megegyezéssel a Szerződést bármikor megszüntethetik.

A Szolgáltató jogosult versenyérdek-ellentét okán egyes természetes-, vagy jogi személyek jelentkezését indoklás nélkül visszautasítani.

A Szolgáltatás esetleges törléséről illetőleg időpont-, vagy helyszín módosulásáról a Szolgáltató köteles a Felhasználót legalább a módosítással érintett esemény időpontjától számított három munkanappal megelőzően értesíteni.

A Felhasználó köteles az általa a jelentkezéskor, megrendeléskor megadott adatok és információk helyességéről meggyőződni, az ebben történt változást haladéktalanul jelezni a Szolgáltató felé, a hibás adatokból eredő károkért a Szolgáltató felelősséget nem vállal.

A Felhasználó köteles olyan magatartást tanúsítani, amellyel az esemény megtartását, valamint a többi résztvevőt nem zavarja, különös tekintettel a zaklató, közízlést, és emberi méltóságot sértő megnyilvánulásokra. Ennek megsértése esetén a Szolgáltató jogosult a Szerződés rendkívüli felmondására és a Szolgáltatás megtagadására.

A Szolgáltatás igénybevételére a Felhasználó és a Szolgáltató között elektronikus szerződés jön létre az Ekrtv. 5. § (4) bekezdésében foglaltaknak megfelelően. A Szerződés írásbeli szerződésnek minősül, nyelve magyar. A Szolgáltató a Szerződéseket nem iktatja.

Szolgáltatás igénybevételével felmerülő technikai kérdésekben a Felhasználó a Szolgáltatóhoz fordulhat.​

Megrendelés

A Weboldal Szolgáltatásai minden Felhasználó számára regisztráció nélkül érhetők el.

A Szolgáltató által nyújtott Szolgáltatások a Weboldalon keresztül kerülnek bemutatásra. A Weboldalon a „Szolgáltatásaim” menüpontra kattintva érhetőek el az egyes szolgáltatások.

Amennyiben az egyedi szerződés másként nem rendelkezik, vagy a szolgáltatás nemére tekintettel egyedi szerződés a felek között nem kerül megkötésre, úgy a Weboldalon aktuálisan feltüntetett díjat köteles Felhasználó az adott szolgáltatás ellenértékeként megfizetni. Felhasználó tudomásul veszi, hogy az általános csomagoktól való eltérést, kiegészítő szolgáltatások megrendelése esetén a díjazás végösszegét egyénileg határozza meg a Szolgáltató. Így annak pontos összegét mindenkor az egyedi szerződés tartalmazza.

A Szolgáltató köteles a Felhasználót a Szolgáltatás menetéről, írásban vagy telefonon előzetesen tájékoztatni. Felhasználó a szolgáltatás igénybevételével elismeri, hogy az előzetes tájékoztatást megkapta.

A Felhasználó köteles a szolgáltatásokon az előzetesen egyeztetett időpontban megjelenni. Köteles haladéktalanul írásban értesíteni a Szolgáltatót, amennyiben az előzetesen egyeztetett időpontban megjelenni nem tud.

Amennyiben a magánszemély Felhasználó az előzetesen egyeztetett időpontot

  • 2 nappal a megbeszélt tanácsadási időpont előtt a Szolgáltatónak címzett írásbeli nyilatkozattal lemondja, úgy a Szolgáltatás ellenértékét nem kell megfizetnie.
  • kevesebb, mint 2 nappal a megbeszélt tanácsadási időpont előtt a Szolgáltatónak címzett írásbeli nyilatkozattal mondja le, úgy a Szolgáltatás ellenértékének 50%-át kell megfizetnie ‘foglalási költség’ címén.

Amennyiben a Felhasználó a megbeszélt tanácsadási időponton nem jelenik meg és azt előre a Szolgáltató felé jelen ÁSZF-ben foglaltak szerint írásban nem jelezte, úgy a Szolgáltatás teljes ellenértékét meg kell fizetnie Szolgáltató felé.

Felhasználó jogosult arra, hogy Szolgáltató előzetes írásbeli hozzájárulásával maga helyett harmadik személyt küldjön a megbeszélt tanácsadásra.

Amennyiben a tanácsadás időpontjáról a Felhasználó késik, úgy a tanácsadás időtartama a késés idejével csökken.

A Tanácsadáson a Szolgáltató által biztosított anyagokat, így különösen, de nem kizárólagosan színkártya, színkör, testalkatelemzéssel kapcsolatos anyagok, inspirációs táblák, videók) csak a Szolgáltató előzetes írásbeli hozzájárulásával lehet harmadik személynek továbbadni, terjeszteni, másolni, lefordítani. A fentiek megszegése esetén Felhasználó köteles Szolgáltató a fentiek megszegéséből eredő kárát megtéríteni.

A Felhasználó elfogadja, hogy amennyiben egyedi szerződés nem jön létre, az ily módon a Szolgáltatás nyújtására kötött szerződés nem minősül írásban megkötöttnek, és arra a Magyarországon hatályos jogszabályi rendelkezések irányadóak. A szerződésre a jelen Általános Szerződési Feltételek rendelkezései vonatkoznak.

A szerződés magyar nyelven jön létre, a szerződés egyéb módon nem kerül iktatásra, így a későbbiekben nem kereshető vissza.A Szolgáltatás használata elektronikus úton megkötött szerződésnek minősül, amelyre a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (Ptk.), valamint az Elkertv. rendelkezései az irányadóak. A szerződés a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014 (II.26.) Korm. rendelet hatálya alá tartozik, és szem előtt tartja a fogyasztók jogairól szóló Európai Parlament és a Tanács 2011/83/EU irányelvének rendelkezéseit.

Adatkezelés

A Szolgáltató kizárólag a hatályos jogszabályok rendelkezéseivel összhangban, az adatkezelési és adatvédelmi rendelkezések előírásait szigorúan betartva végzi a személyes adatok kezelését, figyelembe véve a jogszerűség, tisztességes eljárás és átláthatóság, a célhoz kötöttség, adattakarékosság, pontosság, korlátozott tárolhatóság elveit.

A Szolgáltató adatkezelési tájékoztatója a Weboldalon érhető el.

A Szolgáltató az adatkezelés során megtesz minden technikai és szervezési intézkedést annak érdekében, hogy a Vásárló személyes adatait az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény, a gazdasági reklámtevékenység alapvető feltételeiről és egyes korlátairól szóló 2008. évi XLVIII. törvény, az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény, valamint a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK Rendelet hatályon kívül helyezéséről rendelkező Európai Parlament és a Tanács (EU) 2016/679/EU rendeletében foglalt előírásoknak megfelelően kezelje.

Felelősség

A Weboldalon található információk jóhiszeműen kerültek felhelyezésre, azonban azok kizárólag tájékoztató célt szolgálnak, az információk pontosságáért, teljességéért Szolgáltató nem vállal felelősséget.

A Felhasználó a Weboldalt kizárólag a saját kockázatára használhatja, és elfogadja, hogy Szolgáltató nem vállal felelősséget a használat során felmerülő vagyoni és nem vagyoni károkért a szándékosan, súlyos gondatlansággal, vagy bűncselekménnyel okozott, továbbá az életet, testi épséget, egészséget megkárosító szerződésszegésért való felelősségen túlmenően.

Szolgáltató kizár minden felelősséget a Weboldal használói által tanúsított magatartásért. A Felhasználó teljes mértékben és kizárólagosan felelős saját magatartásáért, Szolgáltató ilyen esetben teljes mértékben együttműködik az eljáró hatóságokkal a jogsértések felderítése végett.

A Weboldal olyan kapcsolódási pontokat (linkeket) tartalmaz, amely más szolgáltatók oldalaira vezet. Ezen szolgáltatók adatvédelmi gyakorlatáért és más tevékenységéért Szolgáltató nem vállal felelősséget.

Amennyiben a Felhasználó a Weboldalon kifogásolható tartalmat észlel, köteles azt haladéktalanul jelezni Szolgáltatónak. Amennyiben Szolgáltató jóhiszemű eljárása során a jelzést megalapozottnak találja, jogosult az információ haladéktalan törlésére vagy annak módosítására.

Szerzői jogok

A Weboldal szerzői jogvédelem alatt áll.

A Szolgáltató a szerzői jogi jogosultja vagy a feljogosított felhasználója a Weboldalon, valamint az ezen keresztül elérhető szolgáltatások nyújtása során megjelenített valamennyi tartalomnak: bármely szerzői műnek, illetve más szellemi alkotásnak (ideértve többek közt valamennyi grafikát és egyéb anyagokat, a Weboldal felületének elrendezését, szerkesztését).

A Weboldal tartalmának, valamint egyes részeinek fizikai vagy más adathordozóra mentése vagy kinyomtatása magáncélú felhasználás céljából vagy a Szolgáltató előzetes írásbeli hozzájárulása esetén engedélyezett. A magáncélú felhasználáson túli felhasználás – például adatbázisban történő tárolás, továbbadás, közzé- vagy letölthetővé tétel, kereskedelmi forgalomba hozatal – kizárólag a Szolgáltató előzetes írásbeli engedélyével lehetséges.

A jelen ÁSZF-ben kifejezetten meghatározott jogokon túlmenően a regisztráció, a Weboldal használata, illetve az ÁSZF egyetlen rendelkezése sem biztosít jogot a Felhasználónak a Weboldal felületén szereplő bármely kereskedelmi névnek vagy védjegynek bármely használatára, hasznosítására. A rendeltetésszerű használatával járó megjelenítésen, az ehhez szükséges ideiglenes többszörözésen és a magáncélú másolatkészítésen túl e szellemi alkotások a Szolgáltató előzetes írásbeli engedélye nélkül semmilyen egyéb formában nem használhatók fel vagy hasznosíthatók.

Vis maior

E fogalom alatt értendő minden olyan ok, eset, körülmény, amely előre nem látható, nem ellenőrizhető, és/vagy olyan, a Szolgáltatót érintő, de tőle független ok, amelynek felmerülése lehetetlenné teszi a Szolgáltató számára a jelen ÁSZF-ben vállalt kötelezettségek teljesítését.

A Felek egyike sem vonható felelősségre a szerződéses kötelezettségek nem teljesítéséért abban az esetben, amennyiben azt részben vagy egészben Vis Maior eredményezi.

Amennyiben a Vis Maior annak felmerülésétől számított 15 (tizenöt) napon belül nem szűnik meg, bármely fél – a másik fél egyidejű értesítése mellett – megszüntetheti a szerződést, anélkül, hogy a másik fél kártérítési igénnyel léphetne fel.

Jogérvényesítési lehetőségek

Panaszügyintézés

A Felhasználó, amennyiben a Szolgáltató tevékenységével nem elégedett, és panasszal szeretne élni a Szolgáltató felé, azt szóban vagy írásban a Szolgáltató alábbi elérhetőségein teheti meg:

Ügyfélszolgálat:
Hétköznapokon: 10.00-16.00
Telefonszám: +36 20 263 3365
E-mail: the.last.colorbender.budapest@gmail.com

A Szolgáltató minden beérkezett panaszt kivizsgál. A hatályos jogszabályok értelmében a szóbeli panaszt (Ügyfélszolgálaton személyesen tett panaszt) a Szolgáltató azonnal kivizsgálja, és szükség szerint orvosolja, amennyiben a panasz jellege ezt megengedi. Ha a Felhasználó a panasz kezelésével nem ért egyet, vagy a panasz azonnali kivizsgálása nem lehetséges, akkor a Szolgáltató a panaszról és az azzal kapcsolatos álláspontjáról haladéktalanul jegyzőkönyvet vesz fel, és annak egy másolati példányát a Felhasználónak legkésőbb az írásbeli panaszról szóló részben meghatározott érdemi válasszal egyidejűleg megküldi, és a továbbiakban az írásbeli panaszra vonatkozó rendelkezések szerint jár el.

A Szolgáltató az írásbeli panaszt a beérkezését követően harminc napon belül köteles megvizsgálni és érdemben megválaszolni, továbbá intézkedni arról, hogy a válasz a Felhasználóhoz eljusson. Ha a panaszt a Szolgáltató elutasítja, köteles álláspontját az elutasításra vonatkozó érdemi válaszában megindokolni.

A panaszról felvett jegyzőkönyvet és a válasz másolati példányát a Szolgáltató köteles öt évig megőrizni.

A panasz elutasítása esetén a Szolgáltató köteles a Felhasználót írásban tájékoztatni arról, hogy panaszával – annak jellege szerint – mely Hatóság vagy Békéltető Testület eljárását kezdeményezheti. A tájékoztatásnak tartalmaznia kell továbbá az illetékes Hatóság, illetve a Vásárló lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti Békéltető Testület székhelyét, telefonos és internetes elérhetőségét, valamint levelezési címét. A tájékoztatásnak arra is ki kell terjednie, hogy a Szolgáltató a fogyasztói jogvita rendezése érdekében igénybe veszi-e a Békéltető Testületi eljárást.

Egyéb jogérvényesítési lehetőségek

Amennyiben a Felhasználó nem ért egyet a Szolgáltató panaszára adott válaszával, az alábbi hatóságokhoz fordulhat:

Panasztétel a fogyasztóvédelmi hatóságoknál:

Amennyiben a Felhasználó fogyasztói jogainak megsértését észleli, jogosult panasszal fordulni a lakóhelye szerint illetékes Fogyasztóvédelmi Hatósághoz. A panasz elbírálását követően a hivatal dönt a fogyasztóvédelmi eljárás lefolytatásáról. A fogyasztóvédelmi elsőfokú hatósági feladatokat a fogyasztó lakóhelye szerint illetékes járási hivatalok látják el, ezek listája az alábbi linken található: http://jarasinfo.gov.hu/

Békéltető testület eljárásának kezdeményezése:

A szerződés megkötésével és teljesítésével kapcsolatos fogyasztói jogvita bíróságon kívüli, békés rendezése céljából a Felhasználó eljárást kezdeményezhet a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes szakmai kamara mellett működő békéltető testületnél.

Határon átnyúló jogvitákban a Budapesti Békéltető Testület jogosult eljárni, melynek elérhetőségei:
1016 Budapest, Krisztina krt. 99. III. em. 310.
Levelezési cím: 1253 Budapest, Pf.: 10.
E-mail cím: bekelteto.testulet@bkik.hu
Fax: 06 (1) 488 21 86
Telefon: 06 (1) 488 21 31

A Felhasználó lakóhelye (tartózkodási helye) alapján a https://www.bekeltetes.hu/index.php?id=testuletek linken elérhető békéltető testületekhez fordulhat a fogyasztói jogvita rendezése érdekében. Szolgáltató köteles a Békéltető Testületi eljárásokban részt venni. Jelen pont értelmében együttműködésnek minősül a válaszirat küldése is.

A Békéltető Testület olyan független testület, mely a megyei kereskedelmi és iparkamarák, illetve a Fővárosi Kereskedelmi és Iparkamara mellett működik. Létrehozásuk célja az volt, hogy megkíséreljék a felek között fennálló vitás kérdéseket bíróságon kívül megoldani, elsősorban egyezséget létrehozni a két fél között és ezzel egyszerűen, gyorsan és hatékonyan segíteni a fogyasztói jogok érvényesülését.

A Békéltető Testülethez fordulás feltétele, hogy a Felhasználó megkísérelje a vitát közvetlenül a Szolgáltatóval rendezni. A Békéltető Testület eljárása ingyenes, a Felhasználónak csak akkor merülhet fel fizetési kötelezettsége, amennyiben a Testület a Vásárló hátrányára dönt.

A Békéltető Testület eljárása a Felhasználó kérelmére indul. A kérelmet a Békéltető Testület elnökéhez kell írásban benyújtani: az írásbeliség követelményének levél, távirat, távgépíró vagy telefax útján, továbbá bármely egyéb olyan eszközzel is eleget lehet tenni, amely a címzett számára lehetővé teszi a neki címzett adatoknak az adat céljának megfelelő ideig történő tartós tárolását, és a tárolt adatok változatlan formában és tartalommal történő megjelenítését.

A kérelemnek tartalmaznia kell:a Felhasználó nevét, lakóhelyét vagy tartózkodási helyét,a Szolgáltató nevét, székhelyét vagy érintett telephelyét,az illetékes Békéltető Testület helyett kérelmezett Testület megjelölését,a Felhasználó álláspontjának rövid leírását, az azt alátámasztó tényeket és azok bizonyítékait,a Felhasználó nyilatkozatát arról, hogy a Felhasználó a Szolgáltatóval közvetlenül megkísérelte a vitás ügy rendezését,a Felhasználó nyilatkozatát arra nézve, hogy az ügyben más Békéltető Testület eljárását nem kezdeményezte, közvetítői eljárás nem indult, keresetlevél beadására, illetve fizetési meghagyás kibocsátása iránti kérelemelőterjesztésére nem került sor,a Testület döntésére irányuló indítványt,a Felhasználó aláírását.

A kérelemhez csatolni kell azt az okiratot, illetve annak másolatát (kivonatát), amelynek tartalmára a Felhasználó bizonyítékként hivatkozik, így különösen a Szolgáltató írásbeli nyilatkozatát a panasz elutasításáról, ennek hiányában a Vásárló rendelkezésére álló egyéb írásos bizonyítékot az előírt egyeztetés megkísérléséről.

​Ha a Felhasználó meghatalmazott útján jár el, a kérelemhez csatolni kell a meghatalmazást.

Bírósági eljárás kezdeményezése:

A Felhasználó jogosult a fogyasztói jogvitából származó követelésének bíróság előtti érvényesítésére polgári eljárás keretében a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, valamint a Polgári Perrendtartásról szóló 2016. évi CXXX. törvény rendelkezései szerint.

Egyéb rendelkezések

A Szolgáltató bármikor jogosult jelen ÁSZF feltételeit egyoldalúan módosítani. A Szolgáltató a regisztrált Felhasználókat a módosításokról, azok életbe lépését megelőzően, e-mailben tájékoztatja. A Szolgáltató a nem regisztrált felhasználókat rövid felhívás formájában tájékoztathatja, amelyet a Weboldal erre a célra szolgáló felülete, arra való feliratkozás és az adatkezelési tájékoztató előzetes elfogadása esetén a Szolgáltató által küldött hírlevél tartalmazhat. A módosítások életbe lépésekor a regisztrált felhasználóknak az oldalra történő bejelentkezéskor azokat kifejezetten el kell fogadniuk az oldal használatához. A Felhasználó jogosult az ÁSZF ellen tiltakozni, amint az a módosításokkal megjelenítésre került a Weboldalon.

Vonatkozó legfontosabb jogszabályok

A felek között létrejött szerződésre különösen az alábbi jogszabályok vonatkoznak:1997. évi CLV. törvény a fogyasztóvédelemről; 2001. évi CVIII. törvény az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről; 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről; 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról; 45/2014 (II.26) kormányrendelet a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól; 19/2014. (IV. 29.) NGM rendelet a fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés keretében eladott dolgokra vonatkozó szavatossági és jótállási igények intézésének eljárási szabályairól.

Budapest, 2023. szeptember 25.